۱- استرابورد

هر از گاهی شاهد ورود ابزارهای جدید و روش های نوین در حوزه تبلیغات محیطی در شهرهای بزرگ هستیم. استرابورد عضو جدید در حوزه رسانه محیطی می باشد که برای اولین بار در کشور در شهر تهران رونمایی شد. این سازه که نوعی استند ایستاده تبلیغاتی است به عبارتی نسل جدید سازه های بادبانی و پرتابل های ایستاده قدیمی است که از چندین سال پیش توسط شهرداری ها جهت اکران های فرهنگی و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد.استرابورد سازه ای است که نقایص و ایرادات نسل های قبلی خود را برطرف کرده و ایستایی خوبی در مقابل باد دارد. بدلیل استقبال زیاد از این سازه در شهر تهران به تازگی در شهر شیراز اجرا شد و احتمال خیلی زیاد شاهد ورود آن به سایر شهرهای ایران خواهیم بود.

مزیت ها و برتری های استرابورد

• ایستایی و شکل ظاهری استرابوردها بی شک یکی از مزیت های و ملاک های انتخاب توسط صاحبان کالا و شرکت های خدماتی میباشد.

• یکی از مزیت ها و برتری های سازه های استرابورد این است که بواسطه ابعاد کوچک آن در فضاهایی که بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی بزرگ همچون پل های عابر پیاده و پل های روگذر سواره رو وجود ندارد، قابل نصب هستند.

• با توجه به زیاد شدن بیش از اندازه تعرفه اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی در شهر های بزرگ همچون تهران – گرگان ناخودآگاه مزیت ویژه ای برای اجاره استرابورد ها بوجود می آید و آن پایین بودن قیمت اجاره استرابوردها است.

• مزیت دیگری که باعث برتری استرابوردها شده زاویه دید پایین و برابر با نگاه راننده است.

• زیاد بودن تعداد این سازه ها در خیابان ها و تکرار طرح های تبلیغاتی در خیابان ها و محلات مختلف نیز از برتری های این نوع سازه ها میباشد.

 

برای مشاهده محل و تعرفه استرابورد کلیک کنید.

 

*** استرابورد موجود در میدان شهرداری -گرگان ***


۲- استند

استند های شهری را بی شک قدیمی ترین روش تبلیغاتی باید دانست. این نوع تبلیغات به عناصر فیزیکی قابل اجرا برای تبلیغات که در تیررس ببنندگان است اطلاق می شود. استند های شهری گونه ای مختلفی از تبلیغات محیطی بشمار می روند. یکی از مزیت های فوق العاده این قبیل تبلیغات که باعث برتری آن با سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن استند های شهری بوده و چون نمی تواند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشاند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول جدید به بازار یا ارائه یک خدمت جدید از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.

 

برای مشاهده محل و تعرفه استندهای شهری کلیک کنید.

 

nor-3

*** استند موجود در نهارخوران -گرگان ***


 

۳- بیلبوردهای شهری

بیلبورد تبلیغاتی یا به اختصار بیلبورد با نوشتار انگلیسی Billboard که در طی مصوبه فرهنگستان زبان فارسی برگردان فارسی آن آگهی نما می باشد به محلی برای نصب آگهی ها و اعلانات گفته میشود. بیلبورد بی شک یکی از قدرتمندترین ابزارهای رسانه های محیطی به شمار می رود که همواره از دوران باستان تا امروز مورد توجه بازرگانان – کارخانجات – بانک ها و موسسه خدماتی بوده است. این نوع از رسانه محیطی معمولا در خیابان ها، میدان ها، تقاطع ها و بزرگراه ها که مسیر تردد وسایل نقلیه هستند نصب میشود و گاه بسته به نوع خلاقیت صاحبان آگهی یا شرکت های تبلیغاتی اجرا کننده تبلیغات آنها از قالب های یکنواخت خود خارج شده و با جذابیت های بصری آمیخته می شود.بیلبوردها بیش از آنکه ابزار تبلیغاتی باشند، یک رسانه به حساب می‌آیند، رسانه‌ای که می‌تواند پیام خود را به مؤثرترین شکل ممکن به مخاطب منتقل کند. به رسانه‌ای که بیشترین اثربخشی را برای تبلیغات داشته باشد و موجب بقاء و موفقیت تبلیغات شود، «رسانه اثربخش» می‌گویند. به طور معمول بیلبوردها در زمره رسانه‌های اثر بخش جای می‌گیرند و بسیاری از شرکت ها،برای اینکه بتوانند فروش محصولات خود را در مخاطبین درونی کنند از این رسانه اثر بخش استفاده می کنند و بیلبورد به یک رسانه تعاملی تبدیل شده است تا بتواند بر مخاطبین تآثیر ماندگار بگذارد.

 

برای مشاهده محل و تعرفه بیلبوردهای شهری کلیک کنید.


33

*** بیلبورد موجود در انبار جهاد -گرگان ***


 

۴- پل عابر پیاده

پل های عابر پیاده یکی از ضروری ترین خدمات شهری برای عبور از خیابان های پر تردد و خطرناک محسوب می شوند . پل های عابر پیاده ای که ضمن بالا بردن ضریب امنیتی جان رهگذران، باعث روان شدن بار ترافیکی خیابان ها و در نهایت جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان می شوند . بنابراین ساخت و طراحی پل عابر پیاده برای احساس امنیت به عابران پیاده درطراحی شهری بسیار مهم و اساسی است . پل های عابر پیاده که عمومآ در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ شهر قرار گرفته اند استفاده از آن ها به عنوان یکی از بهترین نقاط برای تبلیغات محیطی محسوب می شود و می تواند تاثیر به سزایی در رابطه با تبلیغات محیطی درمخاطب ایجاد کند . تبلیغات بر روی پل های عابر پیاده مستلزم طراحی درست و درنظر گرفتن تمامی مسائل از قبیل روشنایی و محل قرار گیری تابلو، نوع تبلیغات و…است . تامین برق مورد نیاز تابلوهای تبلیغاتی یکی از عاملان اساسی در زمینه تبلیغات بر روی پل عابر پیاده است و مهمترین موضوع در تابلونور مناسب است که در صورت به وجود آمدن مشکل در آن کار تابلوساز را زیر سوال می برد وهمچنین در مواردی مانند افت نور پس ازمدت کوتاهی و ایجاد سایه روشن در حروف و یا خاموشی قطعه ای از جمله مسائلی است که باید در نصب آن دقت کافی گردد

برای مشاهده محل و تعرفه پل های عابر پیاده  کلیک کنید.

 

da